Skøyter - Oscar Mathisen-dagboka



Distansestatistikk lavland:

500m menn
1.Oscar Mathisen           45,6 Budapest    23 jan 1909
2.Sigurd Mathisen          46,0 Frogner     19 jan 1908
Oluf Steen                 46,0 Frogner     27 feb 1909
4.Franz F Wathén           46,2 Helsingfors 26 feb 1901
Rudolf Gundersen           46,2 Drammen     21 des 1902
Peter Sinnerud             46,2 Frogner      6 feb 1904
Martin Sæterhaug           46,2 Frogner     19 jan 1908
Arne Schrey                46,2 Helsingfors 21 feb 1909
9.Peder Østlund            46,4 Kria Frk    24 feb 1900
Johan Vikander             46,4 Frogner     16 feb 1908
Mauritz Öholm              46,4 Budapest    23 jan 1909
12.Johan Schwartz          46,6 Frogner     15 feb 1902
13.Thomas Bohrer           46,7 Budapest    23 jan 1909
14.Wilhelm Mauseth         46,8 Trondh Ka    3 feb 1895
Alfred Næss                46,8 Hamar M     12 jan 1896
Asbjørn Bye                46,8 Trondh      21 feb 1902
Gunnar Strömstén           46,8 Helsingfors 11 mar 1906
18.Einar Halvorsen         47,0 Hamar A     24 feb 1894
Rudolf Røhne               47,0 Frogner     19 jan 1908
20.Martinus Lørdahl        47,2 Hamar M     12 jan 1896
Väinö Wickström            47,2 Helsingfors 21 feb 1909
22.Gösta Spennert          47,3 Helsingfors 11 mar 1906
Otto Monsen                47,3 Hamar lm     7 mar 1909
24.Edvard Engelsaas        47,4 Kria Frk    24 feb 1900
Harald Bredstue            47,4 Drammen      6 mar 1904
Herman Söderbäck           47,4 Stockh Dgb.  9 feb 1907
Bjarne Frang               47,4 Lillestrøm   7 mar 1909
28.Harald Monsen           47,5 Lilleh mj    6 mar 1909
29.Toivo Tillander         47,6 Helsingfors 14 feb 1903
David Jahrl                47,6 Frogner     31 jan 1903
Miltiadesz Mannó           47,6 Klagenfurt   1 feb 1908
Alexander Bäckström        47,6 Stockholm D  6 feb 1909
33.Carsten Carlsen         47,7 Frogner     12 jan 1908
Christian Andersen         47,7 Frogner     19 jan 1908
E Lahtinen                 47,7 Vaasa        7 mar 1909
36.Oscar Fredriksen        47,8 Kria Frk    21 jan 1894
Jussi Wiinikainen          47,8 Helsingfors 14 feb 1903
Alf Horne                  47,8 Frogner     13 jan 1907
39.Adolph Költzow          48,0 Frogner     14 feb 1909
Georgij Bljuvas            48,0 Moskva      19 feb 1909
41.Gustaf Caleb Gustafsson 48,2 Stockh Nbv   7 jan 1894
Jaap Eden                  48,2 Hamar A     23 feb 1895
Jack K McCulloch           48,2 Montreal     5 feb 1897
Thor B Poulsen             48,2 Frogner     11 des 1904
Waldemar Ylander           48,2 Tammerfors  27 jan 1906
Antti Wiklund              48,2 Trondh Ø    21 feb 1907
Johan Sætren               48,2 Frogner     12 jan 1908
Magnus Johansen            48,2 Frogner      9 feb 1908
Jef Baltanen               48,2 Helsingfors  8 mar 1908
Trygve Lundgreen           48,2 Frogner     27 feb 1909
51.Theodor Bønsnæs         48,4 Frogner     31 jan 1903
A Andrejeff                48,4 Helsingfors 29 jan 1905
Einar Waaler               48,4 Frogner     17 feb 1907
Eino Vanhala               48,4 Helsingfors  9 mar 1907
55.Maarten Kingma          48,6 Bolsward     8 jan 1894
Ole Østlund                48,6 Trondh Ka   27 jan 1896
Julius Seyler              48,6 Montreal Cr  5 feb 1897
Leonhard Kristoffersen     48,6 Trondh      21 feb 1902
E Lindman                  48,6 Tammerfors  27 jan 1906
Einar Hansen.TSK           48,6 Trondh      17 jan 1909
Trygve Christiansen        48,6 Frogner     14 feb 1909
62.Aksel Lihr              48,7 Vaasa        7 mar 1909
Kalle Louhala              48,7 Vaasa        7 mar 1909
64.John Røst               48,8 Frogner     18 feb 1906
David Eriksson             48,8 Stockh Dbv  09 feb 1907
Walter Tverin              48,8 Helsingfors 13 mar 1909
67.Imre Wampetics          48,9 Budapest    21 jan 1909
68.Thorvald Holseth        49,0 Hamar       26 feb 1893
Emanuel Johansen           49,0 Frognerk    27 feb 1897
Otto Andersson             49,0 Frogner     27 feb 1909
Ejnar Sørensen             49,0 Lilleh mj    6 mar 1909
Einar Staff                49,0 Lillestrøm   7 mar 1909
M Törnroth                 49,0 Viborg      13 mar 1909
74.Sigurd Berntsen         49,1 Frogner     19 jan 1908
Lauri Helanterä            49,1 Vaasa        7 mar 1909
76.Olaf Norseng            49,2 Hamar A     24 feb 1894
C E Greene                 49,2 Montreal     5 feb 1897
Gustav Estlander           49,2 Helsingf NH 19 feb 1898
Einar Hansen.KSK           49,2 Frogner     13 jan 1907
Knut Törnroth              49,2 Viborg      09 feb 1907
Sverre Andersen            49,2 Frogner     12 jan 1908
Thorleif Torgersen         49,2 Frogner     19 jan 1908
Jacob Frang                49,2 Frogner     14 feb 1909
Henning Olsen              49,2 Frogner     27 feb 1909
85.Hilmar Chr Lindboe      49,4 Trondh Ka    7 feb 1897
Walter Johansson           49,4 Helsingfors 18 jan 1903
Harald Edvard Hansen       49,4 Frogner      8 jan 1905
88.Helmer Langborg         49,6 Stockh Nbv   7 jan 1894
E Garoff                   49,6 Helsingfors 25 feb 1901
F Hedlund                  49,6 Viborg      11 mar 1906
Einar Røgeberg             49,6 Frogner     18 feb 1906
Oluf Jacobsen              49,6 Trondh      21 feb 1907
Olof Hofstedt              49,6 Helsingfors  9 mar 1907
Henry Nerdrum              49,6 Stockholm D  6 feb 1909
Johannes Fladaas           49,6 Trondhjem   28 feb 1909
Ludvig Engebretsen         49,6 Lillestrøm   7 mar 1909
97.Filip Petersen          49,8 Hamar        5 feb 1893
Karinius Larsen-Stai       49,8 Trondh Ka    3 feb 1895
Karl Bernhard Olsen        49,8 Hamar M     12 jan 1896
Eduard Vollenvejder        49,8 Peterburg   27 feb 1898
Johan Rinde                49,8 Hamar M      9 mar 1902
Olaf Hansen                49,8 Frogner      8 jan 1905
Dagfinn Klaussen           49,8 Frogner      8 jan 1905
Arvo Nordlund              49,8 Helsingfors 29 jan 1905
Evald Olsen                49,8 Frogner      4 mar 1906
Frithjof Hansen            49,8 Trondh       2 feb 1908
Ragnvald Mathiesen         49,8 Frogner     14 feb 1909
Konrad Andresen            49,8 Frogner     27 feb 1909
August von Schantz         49,8 Vaasa        7 mar 1909
1000m menn
1.Sigurd Mathisen          1.36,4 Drammen      6 mar 1904
2.Olaf Hansen.1882         1.37,0 Drammen      6 mar 1904
3.Peder Østlund            1.40,4 Kria Frk    26 feb 1899
4.Georgij Bljuvas          1.41,8 St Petersb   7 feb 1909
5.Bjarne Frang             1.45,2 Bislett     24 jan 1909
6.Grigorij Kiselev         1.46,2 Peterburg   28 feb 1902
H Miklovich                1.46,2 Budapest    24 jan 1909
8.Emanuel Johansen         1.46,4 Kria Frk    27 feb 1897
9.Jack K McCulloch         1.47,0 St Paul     ?? ??? 1894
Herman Söderbäck           1.47,0 Örebro      24 feb 1901
11.Johan Solbu             1.48,0 Trondh       1 feb 1903
Reidar Gundersen.1892      1.48,0 Frogner      8 feb 1908
13.Alfred Lauenburg        1.48,2 Hamburg     22 jan 1905
14.Trygve Aulie            1.49,0 Frogner     24 feb 1907
15.Ernst Johansson.1       1.50,0 Örebro      24 feb 1901
Johan Wirstad              1.50,0 Frogner     24 feb 1907
17.Christian Andersen.1886 1.50,6 Frogner      2 mar 1902
18.Karinius Larsen-Stai    1.50,8 Bislett     31 jan 1909
19.Carsten Carlsen         1.51,0 Frogner     24 jan 1904
20.Bengt Pehrson           1.51,4 Frogner     13 mar 1904
Gustav Bølling             1.51,4 Frogner     13 mar 1904
Sverre Andersen.1888       1.51,4 Frogner     11 mar 1906
23.B Becker.1              1.51,6 Hamburg     22 jan 1905
24.Gabriel Tallaksen       1.51,8 Trondh      17 jan 1909
25.Franz Schilling         1.52,0 Klagenfurt   2 feb 1903
26.Cerveny                 1.52,6 Praha V     ?? ??? 1895
27.Zoltán Csorbai          1.52,8 Budapest    27 jan 1900
Olaf Johansen.1890         1.52,8 Hamar       19 feb 1905
29.Marcus Honne            1.53,0 Bislett      7 mar 1909
30.Johan Johansen.2        1.53,2 Kria Frk    14 feb 1897
Henry Gundersen.1888       1.53,2 Frogner     13 mar 1904
32.Jens Andersen.1         1.53,4 Kria Frk    14 feb 1897
33.Andreas Thomassen       1.53,8 Bislett     31 jan 1909
34.Eugen Tóth              1.54,0 Praha B     31 jan 1897
James Braun                1.54,0 Hamburg     31 jan 1897
36.Sigurd Berntsen         1.54,6 Tønsberg    23 feb 1902
Reidar Huseby              1.54,6 Trondh       1 feb 1903
Kristian Fyhn              1.54,6 Trondh       2 feb 1908
Anton Szebeny              1.54,6 Budapest    24 jan 1909
40.Sigurd Kvernø           1.54,7 Trondh      11 feb 1906
41.Milutin Lillits         1.55,0 Budapest    26 jan 1896
Josef Petrák               1.55,0 Praha B     31 jan 1897
Karol Bevense              1.55,0 Poland      14 feb 1900
Hans Øgaard                1.55,0 Frogner     21 feb 1904
45.Oluf Steen              1.55,2 Trondh Ka    6 mar 1898
Lorentz H Møller           1.55,2 Trondh       1 feb 1903
47.Chr Mewes               1.55,4 Frankfurt    7 jan 1894
Asbjørn Bye                1.55,4 Trondh Ka    6 mar 1898
49.Frithjof Hansen.3       1.55,8 Trondh       2 mar 1902
Wilhelm Hoff               1.55,8 Trondh      28 feb 1904
Einar Schiwe-Pettersen     1.55,8 Trondh      28 feb 1904
52.Sigmund Krohn           1.56,2 Kria Frk     9 feb 1896
53.Bruno Becker            1.56,4 Budapest    26 jan 1896
54.August Underborg        1.56,8 Kampen      10 jan 1891
Adolf Rausch               1.56,8 Wien H       8 jan 1893
Jacob Frang                1.56,8 Frogner     24 feb 1907
57.Alfred Christiansen     1.56,9 Frogner     11 mar 1906
58.Christian Andersen.1    1.57,0 Kria Frk    14 feb 1897
Sigurd Steen.fr1905        1.57,0 Tvedestrand 14 feb 1909
Victor Lydersen            1.57,0 Tverdalsøen 21 feb 1909
61.Emil Sorkstad           1.57,1 Trondh      11 feb 1906
62.Károly Erdös            1.57,2 Budapest    27 jan 1900
Harald Olsen               1.57,2 Kongsberg    8 jan 1905
Michael Jensen             1.57,2 Bislett      7 mar 1909
65.Oluf Jacobsen           1.57,4 Trondh       2 mar 1902
Karl Hansen.1888           1.57,4 Frogner     24 jan 1904
Karl Larsen.1              1.57,4 Trondh      28 feb 1904
Richard Dörr               1.57,4 Berlin      31 jan 1909
69.Heinrich Weidinger      1.57,6 Klagenfurt   2 feb 1903
Karl Fyhn                  1.57,6 Trondh      28 feb 1904
Sverre Grøner              1.57,6 Frogner     11 mar 1906
72.Carl I Olsen            1.57,8 Kria Frk    24 jan 1897
James Jamessen             1.57,8 Bislett     31 jan 1909
74.Bjarne Bakke            1.57,9 Frogner      5 feb 1905
75.Ingvald Gjørges         1.58,0 Kria Frk    24 jan 1897
76.G Th Sulzberg           1.58,2 München      3 feb 1906
77.Ole A Olsen             1.58,4 Frankfurt    9 feb 1890
78.Cäsar Schröder          1.58,6 Hamburg      7 feb 1897
79.Olaf Wroldsen           1.58,7 Tverdalsøen 21 feb 1909
80.A Veding                1.58,8 Trondh      28 feb 1904
Otto Føreid                1.58,8 Kr.sand Vo  19 jan 1908
82.Franz Steier            1.59,0 Wien        19 jan 1896
Cornelius Jensen           1.59,0 Trondh       2 mar 1902
84.O Schulze               1.59,1 Berlin      23 jan 1904
85.Rudolf Rudl             1.59,2 Praha B     31 jan 1897
Halfdan Berg               1.59,2 Trondh       2 mar 1902
Reidar Thommessen          1.59,2 Larvik       4 feb 1906
W Leonard                  1.59,2 Berlin      31 jan 1909
89.Max Schönemann          1.59,3 Berlin      23 jan 1904
Adolf Fischera             1.59,3 Budapest    24 jan 1909
Otto Manouschek            1.59,3 Budapest    24 jan 1909
J Hepner                   1.59,3 Budapest    24 jan 1909
93.Einar Berg.1            1.59,4 Trondh Ka    6 mar 1898
Th Bjerke                  1.59,4 Sarpsborg Tv 4 feb 1906
Johan Sæterhaug            1.59,4 Trondh       6 mar 1908
96.A Gardberg              1.59,5 Helsingf Sh 18 feb 1894
97.E Jannicke              1.59,6 Hamburg     13 jan 1889
S H Ijpma                  1.59,6 Kampen      10 jan 1891
Fritz Ahrendt              1.59,6 Frankfurt    8 jan 1893
Jan Mulder                 1.59,6 Groningen   24 jan 1903
Reidar Mauseth             1.59,6 Trondh      28 feb 1904
Jørgen Nilsen              1.59,6 Kongsberg    8 jan 1905
Eugen Eriksen              1.59,6 Frogner     11 mar 1906
Leif O Sættem              1.59,6 Trondh      17 jan 1909
1500m menn
1.Jaap Eden             2.25,4 Hamar A     23 feb 1895
2.Peder Østlund         2.26,4 Trondh Ka   07 feb 1897
3.Oscar Mathisen        2.26,5 Hamar       07 mar 1909
4.Martin Sæterhaug      2.26,6 Hamar       07 mar 1909
5.Peter Sinnerud        2.28,8 Trondh Ø    14 feb 1904
6.Einar Halvorsen       2.29,4 Hamar A     15 feb 1894
7.Johan Vikander        2.29,6 Helsingfors 21 mar 1909
8.Arne Schrey           2.30,0 Helsingfors 31 jan 1909
9.Edvard Engelsaas      2.30,2 Trondh Ø    11 feb 1900
Mauritz Öholm           2.30,2 Klagenfurt  02 feb 1908
Oluf Steen              2.30,6 Frogner     28 feb 1909
12.Gunnar Strömstén     2.30,8 Helsingfors 11 mar 1906
13.Rudolf Gundersen     2.31,0 Frogner     18 feb 1906
14.Thomas Bohrer        2.31,3 Budapest    24 jan 1909
15.Franz F Wathén       2.31,4 Helsingfors 21 feb 1904
16.Magnus Johansen      2.31,6 Frogner     28 feb 1909
17.Sigurd Mathisen      2.31,8 Helsingfors 21 feb 1909
18.Jussi Wiinikainen    2.32,3 Helsingfors 21 feb 1909
19.Wilhelm Mauseth      2.32,4 Trondh Ka   07 feb 1897
20.Henning Olsen        2.32,6 Frogner     28 feb 1909
21.Antti Wiklund        2.32,8 Viipuri     10 feb 1907
22.Filip Petersen       2.33,0 Hamar A     24 feb 1894
Väinö Wickström         2.33,0 Helsingfors 21 feb 1909
24.Waldemar Ylander     2.33,2 Helsingfors 11 mar 1906
25.Johan Schwartz       2.33,4 Helsingfors 02 mar 1902
26.Toivo Tillander      2.33,6 Helsingfors 18 jan 1903
27.Rudolf Røhne         2.34,2 Trondh Ø    14 feb 1904
Alf Horne               2.34,2 Frogner     17 feb 1907
Adolph Költzow          2.34,2 Frogner     14 feb 1909
Otto Andersson          2.34,2 Frogner     28 feb 1909
31.Jevgenij Burnov      2.34,4 Frogner     28 feb 1909
Kalle Louhala           2.34,4 Viborg      13 mar 1909
33.Olaf Norseng         2.34,6 Hamar A     24 feb 1894
Eino Vanhala            2.34,6 Trondh      22 feb 1907
Jacob Frang             2.34,6 Frogner     14 feb 1909
36.Alfred Næss          2.35,0 Peterburg   27 feb 1898
Bjarne Frang            2.35,0 Lillestrøm  07 mar 1909
38.Desider Gyurman      2.35,6 Klagenfurt  02 feb 1908
Trygve Lundgreen        2.35,6 Frogner     28 feb 1909
Georgij Bljuvas         2.35,6 Viborg      13 mar 1909
41.John Røst            2.35,8 Hamar       10 mar 1907
42.Franz Schilling      2.36,0 Klagenfurt  02 feb 1908
Harald Bredstue         2.36,0 Frogner     25 feb 1905
Alexander Bäckström     2.36,0 Stockh Dbv  08 feb 1909
Harald Monsen           2.36,0 Hamar lm    07 mar 1909
Aksel Lihr              2.36,0 Helsingfors 13 mar 1909
47.Oscar Fredriksen     2.36,2 Hamar A     24 feb 1895
Thorleif Torgersen      2.36,2 Frogner     09 feb 1908
49.Martinus Lørdahl     2.36,6 Hamar M     12 jan 1896
Gustav Estlander        2.36,6 Helsingfors 13 mar 1898
51.Christian Andersen.2 2.36,8 Frogner     09 feb 1908
Einar Staff             2.36,8 Lillestrøm  07 mar 1909
53.Einar Hansen.KSK     2.36,9 Frogner     13 jan 1907
54.Karl Bernhard Olsen. 2.37,2 Hamar A     24 feb 1894
Leonhard Kristoffersen. 2.37,2 Hamar M     09 mar 1902
Konrad Andresen         2.37,2 Frogner     28 feb 1909
Sverre Sanner           2.37,2 Frogner     28 feb 1909
58.Johan Wink           2.37,4 Helsingfors 05 mar 1899
59.Karinius Larsen-Stai 2.37,6 Hamar A     24 feb 1894
Asbjørn Bye             2.37,6 Trondh Ø    11 feb 1900
Olaf Hansen             2.37,6 Frogner     28 feb 1909
62.Sverre Andersen      2.37,8 Frogner     17 feb 1907
Nikolaj Sedov           2.37,8 Moskva Zoo  25 feb 1907
Birger Carlsson         2.37,8 Stockh Dbn  31 jan 1909
Jean Pettersson         2.37,8 Stockholm   28 feb 1909
66.Aleksandr Pansjin    2.38,0 Praha       20 jan 1889
Miltiadesz Mannó        2.38,0 Budapest    04 feb 1906
Oluf Jacobsen           2.38,0 Trondh      06 mar 1908
Ejnar Sørensen          2.38,0 Frogner     14 feb 1909
70.David Jahrl          2.38,4 Frogner     25 jan 1903
Arne Gulbrandsen.1893   2.38,4 Frogner     28 feb 1909
72.Ole Østlund          2.38,6 Trondh Ka   27 jan 1896
Arthur Berttula         2.38,6 Helsingfors 11 mar 1906
Paul Zerling            2.38,6 Stockholm   28 feb 1909
75.Halvdan Nielsen      2.38,8 Frognerk    21 jan 1894
76.Worm Hirsch-Lund     2.39,0 Trondh Ka   07 feb 1897
Otto Monsen             2.39,0 Frogner     28 feb 1909
Walter Tverin           2.39,0 Helsingfors 13 mar 1909
79.Walter Johansson     2.39,2 Helsingfors 18 jan 1903
80.Johan Rinde          2.39,4 Hamar M     09 mar 1902
Theodor Bønsnæs         2.39,4 Frogner     01 feb 1903
82.Julius Seyler        2.39,6 Hamburg Hgf 28 jan 1896
K Fager                 2.39,6 Helsingfors 26 feb 1901
Gösta Hägg              2.39,6 Helsingfors 13 feb 1904
E Lindman               2.39,6 Helsingfors 11 mar 1906
Nikolaj Strunnikov      2.39,6 Moskva Zoo  25 feb 1907
Einar Hansen.TSK        2.39,6 Trondh      06 mar 1908
88.Arthur Backman       2.39,8 Helsingfors 20 feb 1898
Oscar Stensrud          2.39,8 Frogner     25 feb 1905
Sigurd Berntsen         2.39,8 Frogner     17 feb 1907
Gotthard Thourén        2.39,8 Frogner     28 feb 1909
August von Schantz      2.39,8 Vaasa       07 mar 1909
Lauri Helanterä         2.39,9 Vaasa       07 mar 1909
94.Nikolaj Krjukov      2.40,0 Peterburg   27 feb 1898
Olof Orrstadius         2.40,0 Göteborg    17 feb 1909
96.Harald Edvard Hansen 2.40,2 Frognerk    07 mar 1897
Arthur Helenius         2.40,2 Peterburg   27 feb 1898
Axel Foss               2.40,2 Trondh      11 feb 1906
99.Olaf Onsøien         2.40,4 Trondh Ø    14 feb 1904
Johan M Nielsen         2.40,4 Trondh      28 feb 1904
Sivert Sjøvold          2.40,4 Trondh      28 feb 1909
3000 m menn
1.Nikolaj Sedov           5.30,0 Moscow       ?? ??? 1905
2.Jan C Greve             5.46,4 Groningen     8 des 1902
3.Adolf Norseng           5.53,0 Hamar        12 feb 1888
4.Sijbrand Koning         5.57,4 Heerenveen   27 jan 1909
5.Alfred Lauenburg        5.59,2 Altona       26 jan 1909
6.Heinrich Ehrhorn        6.01,6 Hamburg      16 jan 1892
7.Wyndout Hendrik Taconis 6.04,0 Heerenveen   27 jan 1909
8.I Popov.1               6.07,0 Moskva       ?? ??? 1900
9.August Underborg        6.11,0 Hamburg      16 jan 1892
Sergej Puresev            6.11,0 Moskva Ni-Pr ?? ??? 1894
11.Jan Titus Banning      6.11,2 Haarlem      12 jan 1901
12.J Mulder               6.11,8 Groningen    16 jan 1901
13.C Coen de Koning       6.14,6 Groningen     8 des 1902
14.Paul Hille             6.15,8 Frankfurt    11 jan 1891
Franz Schilling           6.15,8 Frankfurt    17 jan 1892
16.Emil Schou             6.17,8 Frankfurt    17 jan 1892
17.Otto Schröder          6.18,0 Frankfurt    17 jan 1892
18.Bernhard Bezemer       6.19,0 Den Bosch    15 jan 1901
19.Jac P de Koning        6.20,4 Groningen     4 jan 1908
20.O Schulze              6.21,2 Berlin       31 jan 1909
21.B Becker.1             6.21,4 Berlin       26 jan 1907
22.Hugo Underborg         6.23,2 Hamburg      16 jan 1892
23.Alwin Vater            6.23,4 Frankfurt    11 jan 1891
Sietse K de Waard         6.23,4 Heerenveen    6 jan 1908
25.N Verkaik              6.27,2 Haarlem      12 jan 1901
26.Henny J Kalt.1890      6.27,6 Veendam      21 feb 1909
27.V Sjustov              6.28,0 Moskva Ni-Pr ?? ??? 1894
28.Julius Seyler          6.28,4 München      17 jan 1891
Johan H Dieters           6.28,4 Heerenveen    6 jan 1908
30.Sam S de Waard         6.28,8 Meppel        4 jan 1904
31.Jan J van den Berg     6.30,0 Haarlem      12 jan 1901
Sergej Grigorjev.1        6.30,0 Moscow       ?? ??? 1902
33.Einar Halvorsen        6.31,2 Hamar        17 mar 1889
34.Klasse Berju           6.31,4 Berlin       24 jan 1909
35.Arthur Vollstedt       6.31,6 Berlin       31 jan 1909
36.K Orbanowski           6.32,0 Altona       30 des 1906
37.Joh Becker             6.32,2 Groningen    16 jan 1901
Gösta Spennert            6.32,2 Berlin       31 jan 1909
39.Ole A Olsen            6.33,0 Frankfurt     5 jan 1890
40.Hermann Galler         6.34,0 Frankfurt    17 jan 1892
W Leonard                 6.34,0 Berlin       29 jan 1909
42.Teunis ter Molen       6.35,0 Meppel        4 jan 1904
Eeko Arnold Banning       6.35,0 Haastrecht    6 jan 1904
44.H Sulzberg             6.35,2 Hamburg       3 jan 1909
45.Harry C J Krul         6.35,4 Veendam      24 jan 1909
46.Sietse van der Schaaf  6.36,2 Groningen    16 jan 1901
47.Albert Schade          6.37,0 München      17 jan 1891
Snellmann                 6.37,0 Hamburg       8 jan 1908
49.J H Harms              6.38,0 Hamburg       1 feb 1888
Gustav Landahl            6.38,0 München      17 jan 1891
51.W Kreutzfeld           6.38,4 Berlin       31 jan 1909
52.Halvdan Nielsen        6.41,8 Berlin       13 jan 1892
53.Johan Johnsen          6.42,8 Skien Sk     25 feb 1906
54.A Rösner               6.43,4 Berlin       24 jan 1909
55.Walter Herrmann        6.43,6 Berlin       24 jan 1909
56.Ole Iversen.1          6.44,8 Skien Sk     25 feb 1906
57.H Arnheim              6.48,8 Berlin       29 jan 1909
58.J Harders              6.49,0 Groningen     7 jan 1904
59.Cl Hansen              6.49,2 Hamburg       1 feb 1888
Paul Nagel                6.49,2 Frankfurt     5 jan 1890
61.Robt Beijn             6.49,8 Hamburg       1 feb 1888
62.Achilles Wild          6.50,0 Frankfurt     5 jan 1890
R Grützmacher             6.50,0 Berlin       14 jan 1908
64.R A van Groningen      6.52,0 Groningen     4 jan 1908
65.Alfred Papperitz       6.52,2 Garmisch     10 jan 1909
J Rosenbeek               6.52,2 Veendam      24 jan 1909
67.H Karlsen.1            6.52,4 Skien Sk     25 feb 1906
68.Richard Dörr           6.53,0 Altona       12 jan 1908
69.Wilhelm Drohn          6.54,8 Berlin       26 jan 1907
70.A Arnoldi.1            6.55,2 Berlin       26 jan 1907
71.R Steinhausen          6.55,8 Berlin       29 jan 1909
72.Peder Østlund          6.56,4 Hamar        17 mar 1889
73.J W Reijnders          6.56,6 Meppel        4 jan 1904
74.Adolphus               6.57,0 Hamburg      10 jan 1889
75.R Beijens              6.58,0 Hamburg       2 feb 1888
Anton Eriksen             6.58,0 Hamar        17 mar 1889
77.Tamme Geertsema        6.58,6 Veendam      21 feb 1909
78.W Gronemann            6.58,8 Hamburg       2 feb 1888
O J van Hoorn             6.58,8 Veendam      21 feb 1909
80.H Lok                  6.59,6 Groningen    16 jan 1901
81.K Stein                7.00,8 Berlin       14 jan 1908
82.Nico Kalt              7.02,4 Veendam      24 jan 1909
83.Otto Krüger            7.03,0 Hamburg      17 feb 1887
84.Kristen K Skrivervik   7.04,2 Gloppefjorden 2 mar 1902
85.H Clausen              7.07,8 Hamburg       3 jan 1909
86.S Vermeulen            7.11,0 Veendam      24 jan 1909
87.Fr Lamp                7.11,6 Hamburg      30 des 1908
88.R E J Condee           7.12,0 Groningen     8 des 1902
89.Otto Külper            7.13,2 Altona       12 jan 1908
90.Ole O Austreim         7.13,9 Gloppefjorden 2 mar 1902
91.R Bierema              7.14,0 Groningen     4 jan 1908
92.Arne B Austreim        7.15,0 Gloppefjorden 2 mar 1902
93.Arthur Werner          7.15,4 Leipzig      10 jan 1897
94.L Eichentopf           7.18,0 Berlin       26 jan 1907
95.Károly Dürr            7.18,3 Budapest     13 jan 1889
96.G Henkel               7.18,8 Berlin       26 jan 1907
97.M Arnoldi              7.21,8 Berlin       31 jan 1909
98.W Krenzien             7.23,2 Altona       12 jan 1908
99.G Knollema             7.27,8 Groningen    16 jan 1901
100.Andrea Eisele.1       7.28,5 Hamburg      17 feb 1887
5000m menn

Denne lista ser enda mer absurd ut enn den absolutte. Eden 7,4 og Halvorsen 5,4 sekunder foran alle andre, 15 år etterpå! Petersen på 10.-plass viser at isen var veldig god, men Filip Petersen var ikke noen dårlig løper, og Eden gikk på 8.41,0 året etter, så forholda var ikke eksepsjonelle. Uansett står den 25. februar 1894 som en av skøytehistorias største dager, kanskje den største.

1.Jaap Eden               8.37,6 Hamar A     25 feb 1894
2.Einar Halvorsen         8.39,6 Hamar A     25 feb 1894
3.Jevgenij Burnov         8.45,0 Frogner     27 feb 1909
4.Oscar Mathisen          8.49,8 Frogner     09 jan 1909
5.Thomas Bohrer           8.51,9 Budapest    23 jan 1909
6.Otto Andersson          8.53,4 Frogner     27 feb 1909
7.Peder Østlund           8.57,0 Hamar M     12 jan 1896
8.Franz F Wathén          8.58,0 Helsingfors 18 jan 1903
9.Oluf Steen              8.58,8 Frogner     27 feb 1909
10.Filip Petersen         9.00,6 Hamar A     25 feb 1894
11.Gunnar Strömstén       9.01,0 Helsingfors 15 mar 1908
12.Mauritz Öholm          9.01,2 Klagenfurt  01 feb 1908
13.Edvard Engelsaas       9.02,8 Trondh Ø    10 feb 1900
14.Oscar Fredriksen       9.04,2 Trondh Ka   02 feb 1895
15.Nikolaj Strunnikov     9.05,0 Moskva      19 feb 1909
16.Martin Sæterhaug       9.07,0 Frogner     27 feb 1909
17.Magnus Johansen        9.07,4 Frogner     27 feb 1909
18.Arne Schrey            9.07,6 Helsingfors 20 feb 1909
19.Peter Sinnerud         9.07,8 Trondh Ka   02 feb 1895
20.Antti Wiklund          9.08,0 Viborg      11 mar 1906
21.Johan Schwartz         9.08,2 Frogner     31 jan 1903
22.Jussi Wiinikainen      9.08,6 Helsingfors 26 feb 1901
23.Gotthard Thourén       9.09,8 Frogner     27 feb 1909
24.Olaf Hansen.1882       9.10,0 Frogner     27 feb 1909
25.Sigurd Mathisen        9.10,4 Frogner     27 feb 1909
26.Karinius Larsen-Stai   9.13,2 Hamar A     24 feb 1895
27.Wilhelm Mauseth        9.13,4 Trondh Ka   02 feb 1895
Ole Østlund               9.13,4 Trondh Ka   02 feb 1895
29.Olaf Norseng           9.13,6 Hamar A     25 feb 1894
30.Gösta Hägg             9.14,2 Helsingfors 14 feb 1903
31.Karl Bernhard Olsen    9.14,6 Hamar A     25 feb 1894
32.Rudolf Ericsson        9.15,8 Hamar M     28 feb 1892
33.Toivo Tillander        9.16,0 Helsingfors 18 jan 1903
34.Theodor Bønsnæs        9.16,2 Frogner     31 jan 1903
Rudolf Gundersen          9.16,2 Frogner     21 jan 1905
Nikolaj Sedov             9.16,2 Peterburg   27 feb 1907
37.Eino Vanhala           9.16,6 Viborg      11 mar 1906
38.Halvdan Nielsen        9.17,0 Hamar       26 feb 1893
39.Johan Vikander         9.17,4 Helsingfors 08 mar 1908
40.C Coen de Koning       9.17,6 Groningen   21 jan 1905
Trygve Lundgreen          9.17,6 Frogner     27 feb 1909
42.Ole Brynsplads         9.17,8 Kongsb L   08 jeb 1903
43.Waldemar Ylander       9.18,2 Helsingfors 25 feb 1905
44.Väinö Wickström        9.18,8 Frogner     27 feb 1909
45.Adolf Norseng          9.19,0 Hamar M     28 feb 1892
Konrad Liljeberg          9.19,0 Helsingfors 14 feb 1903
47.Leonhard Kristoffersen 9.19,2 Hamar M     08 mar 1902
48.Worm Hirsch-Lund       9.19,4 Trondh Ka   06 feb 1897
49.Franz Schilling        9.20,0 Wien        22 jan 1905
50.John Røst              9.20,1 Frogner     18 feb 1906
51.Konrad Andresen        9.22,0 Frogner     27 feb 1909
52.Gustav Estlander       9.22,6 Helsingfors 13 mar 1898
53.Georgij Bljuvas        9.22,8 Viborg      15 mar 1908
54.Johan Wink             9.25,0 Helsingfors 05 mar 1899
55.Jack K McCulloch       9.25,4 Montreal    09 feb 1897
56.Karl G Larsen          9.25,8 Skien       28 feb 1909
57.Emil Helin             9.26,0 Helsingfors 13 mar 1898
58.Harald Bredstue        9.26,2 Hamar Lm    21 feb 1904
Birger Carlsson           9.26,2 Karlstad    09 feb 1908
60.David Jahrl            9.26,4 Frogner     31 jan 1903
61.Jan C Greve            9.27,8 Budapest    03 feb 1900
Martinus Lørdahl          9.27,8 Peterburg   03 mar 1901
63.Sven P Bodé            9.28,6 Hamar M     28 feb 1892
64.Einar Hansen.Spf Pil   9.28,8 Frogner     23 feb 1905
65.Sverre Andersen        9.28,9 Frogner     16 feb 1907
August von Schantz        9.28,9 Vaasa       06 mar 1909
67.Sergej Puresev         9.29,0 Moskva      ?? ??? 1892
Trygve Christiansen       9.29,0 Frogner     23 feb 1905
Arvo Kyykoski             9.29,0 Viborg      15 mar 1908
Adolph Költzow            9.29,0 Frogner     09 jan 1909
70.Carl Frantzen          9.29,6 Trondh Ø    10 feb 1900
Harald Monsen             9.29,6 Hamar       24 feb 1907
72.Frithiof Ericsson      9.29,8 Hamar A     24 feb 1895
Alfred Næss               9.29,8 Hamar M     12 jan 1896
74.Walter Johansson       9.30,0 Helsingfors 05 mar 1899
Rudolf Røhne              9.30,0 Hamar M     08 mar 1902
Helge Søvik               9.30,0 Frogner     23 feb 1905
77.Otto Christiansen.1887 9.30,2 Frogner     14 feb 1909
78.Kalle Louhala          9.30,6 Viborg      15 mar 1908
Nikolaj Krjukov           9.31,0 Helsingfors 28 feb 1897
80.Henry Nerdrum          9.31,2 Frogner     09 jan 1909
81.John Lundegren         9.31,4 Hamar M     28 feb 1892
82.Aksel Lihr             9.31,6 Vaasa       06 mar 1909
83.K Fager                9.32,2 Helsingfors 25 feb 1901
Asbjørn Bye               9.32,2 Trondh      21 feb 1902
85.E Holm                 9.32,4 Helsingfors 25 feb 1901
Carl Pedersen             9.32,4 Drammen     05 feb 1905
87.Theodor Thomas         9.32,8 Stockh Nbv  03 feb 1890
88.Even Godager           9.33,0 Stockh Nbv  03 feb 1890
Arthur Backman            9.33,0 Helsingfors 16 feb 1896
Andrej Kursanoff          9.33,0 Viborg      21 feb 1904
91.Oscar Grundén          9.33,4 Stockh Nbv  02 mar 1890
Herman Söderbäck          9.33,4 Frogner     31 jan 1903
93.Iver Dahl              9.33,6 Trondh Ka   02 feb 1895
Andreas N Baardsen        9.34,2 Drammen     04 feb 1906
95.Björn Damstén          9.34,4 Viborg      14 mar 1909
96.Henrik Lindahl         9.34,6 Kria Maj    04 jan 1891
97.Ernst Johansson        9.35,4 Örebro      24 feb 1901
98.Oscar Stensrud         9.35,8 Frogner     18 feb 1906
99.H Stenius              9.35,9 Helsingfors 11 mar 1906
100.Harald Hagen          9.36,0 Kria Ma     18 jan 1891
Edvard Holtvedt           9.36,0 Frogner     26 feb 1902
Sverre Sanner             9.36,0 Frogner     16 feb 1907
Bjarne Frang              9.36,0 Lillestrøm  07 mar 1909
10000m menn

Representerte løpssteder: Kristiania: 27, Stockholm: 25, Helsingfors: 11, Hamar: 10, Klagenfurt: 8, Trondhjem: 4, Peterburg: 3, Zwolle: 2, Amsterdam: 2, Rättvik: 2, Montreal: 1, Groningen: 1, Hamburg: 1, Ungarn: 1, Praha: 1, Moskva: 1, Köping: 1

1.Jaap Eden                  17.56,0 Hamar A     23 feb 1895
2.Jevgenij Burnov            18.17,4 Frogner     28 feb 1909
3.Mauritz Öholm              18.24,0 Klagenfurt  02 feb 1908
4.Nikolaj Strunnikov         18.27,2 Moskva      17 feb 1909
5.Thomas Bohrer              18.29,8 Klagenfurt  02 feb 1908
6.Otto Andersson             18.31,8 Frogner     28 feb 1909
7.Sigurd Mathisen            18.35,2 Frogner     15 feb 1902
8.Johan Schwartz             18.36,4 Frogner     15 feb 1902
9.Gotthard Thourén           18.37,6 Frogner     28 feb 1909
10.Oscar Mathisen            18.43,4 Klagenfurt  02 feb 1908
11.Magnus Johansen           18.48,2 Frogner     28 feb 1909
12.Karinius Larsen-Stai      18.50,0 Hamar A     23 feb 1895
Peter Sinnerud               18.50,0 Hamar A     23 feb 1895
14.Oluf Steen                18.50,8 Frogner     28 feb 1909
15.Franz F Wathén            18.52,0 Frogner     15 feb 1902
16.Harald Hagen              18.52,2 Zwolle      11 jan 1894
17.Nikolaj Krjukov           18.53,0 Peterburg   27 feb 1898
Trygve Lundgreen             18.53,0 Frogner     28 feb 1909
19.Jan C Greve               18.54,2 Frogner     15 feb 1902
20.Väinö Wickström           18.56,0 Frogner     28 feb 1909
Olaf Hansen                  18.56,0 Frogner     28 feb 1909
22.Martin Sæterhaug          18.58,4 Frogner     28 feb 1909
23.Aimar Olsen               19.03,2 Frogner     15 feb 1902
24.Nikolaj Sedov             19.03,6 Helsin NH   25 feb 1906
25.Filip Petersen            19.05,4 Hamar       23 feb 1895
26.Arthur Helenius           19.06,4 Peterburg   27 feb 1898
27.Jussi Wiinikainen         19.09,4 Helsingfors 23 feb 1902
28.Gunnar Strömstén          19.09,6 Trondh Ø    22 feb 1907
29.Franz Schilling           19.12,0 Klagenfurt  02 feb 1908
30.Carl Frantzen             19.12,8 Frogner     15 feb 1902
31.Frithjof Ericsson         19.13,4 Hamar M     23 feb 1895
32.Konrad Liljeberg          19.15,0 Helsingfors 15 feb 1903
33.C Coen de Koning          19.16,0 Groningen   22 jan 1905
34.Alfred Næss               19.17,0 Peterburg   27 feb 1898
35.Waldemar Ylander          19.18,0 Helsingfors 04 mar 1905
36.Gustav Estlander          19.21,4 Helsin NH   20 feb 1898
37.Theodor Bønsnæs           19.21,6 Frogner     01 feb 1903
38.Antti Wiklund             19.22,8 Trondh Ø    22 feb 1907
39.Alf Horne                 19.23,4 Frogner     25 feb 1905
40.Birger Carlsson           19.30,2 Stockh Dbv  07 feb 1909
41.Konrad Andresen           19.32,4 Frogner     28 feb 1909
42.Paul Behrens              19.33,6 Stockholm   26 jan 1896
43.Johan Wink                19.34,0 Helsingfors 04 mar 1899
44.Oscar Stensrud            19.34,4 Frogner     25 feb 1905
45.Rudolf Gundersen          19.34,6 Frogner     15 feb 1902
46.Arne Schrey               19.38,6 Klagenfurt  02 feb 1908
47.Iver Dahl                 19.41,2 Hamar M     23 feb 1895
48.Henrik Morén              19.41,4 Stockholm   24 feb 1909
49.John Røst                 19.41,6 Trondh      22 feb 1907
50.Rudolf Ericsson           19.42,6 Stockholm   08 jan 1893
Ole Østlund                  19.42,6 Hamar M     23 feb 1895
Olaf Johansen                19.42,6 Frogner     15 feb 1902
53.Julius Seyler             19.43,6 Amsterdam   13 jan 1897
54.Eino Vanhala              19.43,6 Trondh      22 feb 1907
55.Halvdan Nielsen           19.43,8 Stockh Ssb  10 feb 1894
56.Jul H Hansen              19.45,0 Frogner     25 feb 1905
57.Rudolf Røhne              19.47,0 Frogner     15 feb 1902
58.Mauritz Callin            19.51,2 Stockh Nbv  13 feb 1893
59.Georg Bergström           19.54,0 Stockh Nbv  13 feb 1897
60.Ernst Westling            19.54,2 Stockh Nbv  13 feb 1897
Anton Paternioner            19.54,2 Klagenfurt  01 feb 1909
62.Viktor Thorild            19.56,0 Rättvik     08 mar 1909
63.Emil Helin                19.56,2 Helsingfors 20 feb 1898
64.Einar Stamberg            19.56,4 Rättvik     08 mar 1909
65.Toivo Tillander           20.00,0 Helsingfors 15 feb 1903
66.Alexis Ekström            20.01,8 Stockholm   24 feb 1909
67.Jack K McCulloch          20.02,4 Montreal    06 feb 1897
68.Olof Hofstedt             20.02,6 Stockh Dbv  09 feb 1907
69.Kalle Louhala             20.03,4 Stockh Dbv  07 feb 1909
70.Trygve Huse               20.07,2 Frogner     25 feb 1905
71.Edvard Engelsaas          20.09,4 Kria Frk    25 feb 1900
Thor B Poulsen               20.09,4 Frogner     15 feb 1902
73.Jean Pettersson           20.10,0 Stockh Dbv  09 feb 1907
74.Heinrich Weidinger        20.11,4 Klagenfurt  01 feb 1909
75.Gustaf Sörman             20.12,0 Stockh Nbv  13 feb 1897
76.David Jahrl               20.12,2 Stockh Nbv  13 feb 1897
77.Desider Gyurman           20.12,6 Klagenfurt  02 feb 1908
78.Maarten Kingma            20.15,0 Zwolle      11 jan 1894
79.Reinhold Thorssin         20.16,4 Stockh Nbv  13 feb 1897
80.Nils Nilsen               20.17,2 Stockh Nbv  13 feb 1897
81.Johan Vikander            20.19,8 Stockholm   05 feb 1905
82.Oscar Skramstad           20.20,0 Hamar A     23 feb 1895
83.Oscar Fredriksen          20.21,4 Amsterdam   14 jan 1893
84.Paul Pettersson           20.23,0 Köping      24 feb 1909
85.Osvald Lstbom            20.25,2 Stockh Dbv  09 feb 1907
86.Peder Østlund             20.26,6 Hamburg Gw. 29 jan 1896
87.Andor Péczely             20.27,0 Hungary     ?? ??? 1900
88.Axel Andersson            20.27,6 Stockh Dbv  09 feb 1907
89.Sergej Puresev            20.28,6 Stockh Ssb  10 feb 1894
90.Arthur Berttula           20.34,2 Helsingfors 25 feb 1906
91.John Larsson              20.35,0 Stockh Ssb  10 feb 1894
92.Edvin Andersson           20.36,0 Stockh Dbn. 31 jan 1909
93.Thorleif Torgersen        20.36,4 Frogner     25 feb 1905
94.Lauri Koskinen            20.37,6 Helsingfors 25 feb 1906
95.Walter Johansson          20.37,8 Helsingfors 04 mar 1899
96.Henning Vestin            20.39,6 Stockholm   24 feb 1909
97.Jaroslav Potuček          20.39,8 Praha B     14 jan 1894
Carl Carlsson                20.39,8 Stockholm   05 feb 1905
99.Gustaf Svensson           20.40,0 Stockh Nbv  29 feb 1896
100.Kristian Eriksen         20.40,8 Hamar A     23 feb 1895